Vítám vás ve svém blogu. Prostřednicvím tohoto blogu si Vás dovoluji vybídnout, abyste lépe poznali člověka, který se vám dává poznat přímo zde. Zkuste se nejprve zamyslet nad tím, co si představíte, když se někde řekne MICHAEL JACKSON? Více>>

Beat It

30. června 2011 v 20:54 | Atennea |  Videoklipy
Rok natáčení: 1983
Tentokrát si Michael Jackson pozval režiséra Boba Giraldiho. Klip stál sto tisíc dolarů, což byla na tehdejší dobu astronomická suma.
Příběh klipu se podoval remaku West Side Story. Michael, oblečený do džín a trička, leží na posteli a zpívá první sloku písničky. Pak si oblékne červenou bundu, vyjde na ulici a začne zpívat a tančit. Mezitím se dvě party mladých darebáků, kteří si dali schůzku, aby se vyřídili účty, vydají na bitevní pole. A tam, těsně před tím, než se strhne rvačka, přijde Michael, zpívá, oddělí od sebe oba vůdce a trhne všechny do nádherného tance.

Jeden z vůdců, oblečený v bílém, nebyl nikdo jiný než Michael Peters, choreograf klipu. Spolu s ním vymyslel Michael choreografii Beat It tím způsobem, že vytvořili tanec v trojúhelníku, což byla tehdy naprostá choreografická novinka, která přinesla změnu v tom, že byli vidět všichni tanečníci. Dnes taneční skupiny tento způsob používají běžně.
Nejzábavnější na celé věci bylo, že filmoví darebáci skutečně patřili k pouličním gangům. Michael chtěl co nejautentičtější statisty, chlapce, kteří skutečně vypadají tvrdě a výhružně. Se svou myšlenkou se svěřil Giraldimu, a tak se v klipu objevili kluci z předměstí Los Angeles. Všechno proběhlo dobře, kluci se naučili choreografii a bavilo je to. Jackson chtěl, aby jeho klip působil co nejopravdověji, aby ulice i mladí gangsteři byli co nejvěrohodnější. Výsledek byl více než podařený. Beat It je skutečně skvělý klip.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama