Vítám vás ve svém blogu. Prostřednicvím tohoto blogu si Vás dovoluji vybídnout, abyste lépe poznali člověka, který se vám dává poznat přímo zde. Zkuste se nejprve zamyslet nad tím, co si představíte, když se někde řekne MICHAEL JACKSON? Více>>

Thriller

6. července 2011 v 10:30 | Atennea |  Videoklipy

Michael chtěl vydat titulní píseň alba. Píseň Thriller napsal Rod Temperton, který se už podílel na albu Off The Wall. K této písni chtěl Michael natočit klip, který by se naprosto odlišoval od všech předcházejících. Přál si, aby byl mnohem delší, v podstatě jakýsi minifilm. Tahle myšlenka ho napadla, když viděl film Vlkodlak z Londýna. Okamžitě zkontaktoval režiséra filmu, Johna Landise, který natočil rovněž snímek Blues Brothers.
Režiséra dojalo, že se na něj zpěvák obrátil, a pěl ódy na klipy Billie Jean a Beat It, ale myslel si, že v případě Thrilleru je třeba natočit opravdu něco jiného než obyčejný pětiminutový klip. V tom si oba muži okamžitě porozuměli. Vzápětí se sešli a nejznámější videoklip na světě pomalu nabýval reálných obrysů.

Příběh, který Michael a John rychle napsali bylo velmi těžké realizovat, protože kromě choreografie se tu vyskytovaly speciální triky, jež měly proměnit Michaela před kamerou a před očima televizních diváků ve vlkodlaka. V té době počítačová animace teprve začínala.
Landis Michaelovi doporučil studio E.F.X., patřící Ricku Backerovi. Jackson se s mladým mužem setkal a moc se mu líbil. Pro Backera začal závod s časem. Musel vymyslet několik zpěvákových proměn a pracovat asi s třicítkou tanečníků, kteří se měli změnit v hrůzostrašné zombie. Oblečení poskytla Armáda spásy a vybavila štáb starými hadry a obnošenými oděvy. Pro potřeby klipu byly roztrhány a zmačkány, aby vypadaly co nejvěrohodněji. Co se týče Michaelovy obličeje, transformace měla být dlouhá a co nejkomplexnější. Rick Baker k tomu použil Michaelovu fotografii z obálky časopisu Roling Stone a překrýval ji různými transparentními filmy, které pokaždé přinesly jinou změnu zpěvákova obličeje. Líčení bylo navíc velmi vyčerpávající, ale Michael byl trpělivý, zejména proto, že miloval převleky. na obličeji měl latexovou masku a na očích žluté čočky, které ho sice hrozně tlačily, ale jeho pohled činily mnohem zvířečtější a zlý.
Jakmile se vyřešilo tohle, museli realizátoři najít dívku, která měla Michaela doprovázet. Zpočátku si zpěvák přál, aby ji hrála jeho sestra La Toya, ale po klipu Say Say Say ho Landis upozornil, že si lidi určitě začnou klást otázku ohledně jejich vztahů. La Toya byla Michaelova oblíbená sestra a měl ji moc rád, ale existovalo riziko, že to někteří lidé nepochopí. Po konkurzu, jehož se zúčastnily desítky adeptek, padla volba na mladou tanečnici a herečku Olu Rayovou, která v profesi teprve začínala a teď nevěřila svým uším... Bude natáčet s Michaelem Jacksonem!
V tu chvíli bylo všechno připraveno k realizaci dlouhodobého klipu, jenž měl překvapit celý svět. Thriller stál milion dolarů, což v té době byla zdaleka nejvyšší suma, investovaná do nějakého videoklipu.
Příběh Thrilleru začíná v padesátých letech 20. století. Ole a Michaelovi dojde cestou autem benzin a zůstanou stát na okraji lesa. Mike toho využije - dá půvabné mladé dívce zásnubní prsten, řekne, že ji miluje, a přizná se, že není jako jiní chlapci. Ola odpoví, že ho také miluje. Měla by se spíš však bát, protože ten večer je úplněk a Michael najednou dostane hrozné bolesti. Křečovitě sebou trhá, sedne si na bobek, aby se schoval, ale začne se proměňovat. Na obličeji mu vyraší chlupy, v ústech začnou růst tesáky, řve, jeho nehty se prodlužují, zkrátka se promění ve vlkodlaka. Dívka se dá na útěk, zrůda vyrazí za ní, chytne jí, nakloní se nad ni, slintá, řve a... KLAP... je to jen film, promítaný na plátno v kině. Ola a Mike jsou tam jako diváci. Ola vyděšená rakovou hrůzou, vstane a odejde z kina. Michael se vydá za ní a cestou strčí svůj popcorn mladíkovi, který se jmenuje Miko Brando a ve skutečnosti je syn slavného herce.
Když oba zamilovaní vyjdou z kina, mírumilovně odcházejí a baví se spolu. Mike tančí, žertuje, lechtá svou přítelkyni a ani jeden z nich si nevšimne, že jdou kolem hřbitova, na němž právě mrtví vylézají z hrobů. Najednou Olu a Michaela obklíčí skupina zombií. Kamera se otočí a vyděšená Ola spatří, že i její milenec se proměnil. Utíká a začíná choreografie, beroucí divákům dech. Choerografie, která jakoby vypadla z toho nejlepšího muzikálu nazvaného Tance zombií. Dívka se ukryje do opuštěného domu, ale zrůdy ji dostihnou. Ve chvíli, kdy se jí Michael přeměněný v monstrum dotkne, se dívka probudí a spatří usmívajícího se Michaela, která říká, že se jí určitě zdálo něco ošklivého... Bůhví, jestli je to pravda, protože kamera se zastaví v okamžiku, kdy se Michael otočí a my v jeho pohledu vidíme cosi zlověstného. Konec.
Klip trval čtrnáct minut. Tento minifilm se promítal po celém světě a jeho komereční úspěch neměl obdoby; prodej desky dosáhl závratných výšin.

Protože byl Michael velmi věřící a nadále patřil ke Svědkům Jehovovým, nechtěl si sektu rozházet; v úvodu ke klipu tedy napsal: ,,Z důvodu mého nejniternějšího přesvědčení chci zdůraznit, že tento film nemá nic společného s okultismem." Michael Jackson.

Celý videoklip:
Příprava:


Michael s Johnem Landisem
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama