Vítám vás ve svém blogu. Prostřednicvím tohoto blogu si Vás dovoluji vybídnout, abyste lépe poznali člověka, který se vám dává poznat přímo zde. Zkuste se nejprve zamyslet nad tím, co si představíte, když se někde řekne MICHAEL JACKSON? Více>>

Turné Victory

22. července 2011 v 14:10 | Atennea |  Skupina Jackson 5 / The Jacksons
Michaelovo Thriller Tour
Turné Victory s The Jacksons

Když Michaelův otec Joe a jeho pět synů vidělo, jaké šílenství se rozpoutalo kolem Michaela Jacksona, chtěli si také ukousnout z velkého krajíce představovaného Thrillerem. Požádali proto Michaela, aby se s nimi vydal na velké turné po největších amerických stadionech. Chtěli uspořádat gigantickou a spektakulární show, aby naplnili rodinnou pokladnu. Mike se ovšem na podobný projekt moc nadšeně netvářil. Ano, chtěl podniknout turné, ale sám. A pojmenovat ho Thriller Tour.
Pod tlakem rodinného klanu a zejména na otcovo naléhání se však nakonec podvolil. Turné mělo být vzpomínkou na staré časy Jackson Five, protože se ho měl rovněž zúčastnit Jermaine, který právě opustil Motown a přešel k hudebnímu nakladatelství Arista Records. Druhého prosince 1983 se konala tisková konference, na níž šest bratrů oficiálně oznámilo turné, které se bude jmenovat Victory a jehož hlavním sponzorem bude Pepsi-Cola. Bratři Jacksonové při této příležitosti natočí dvě reklamy na propagaci slavného nápoje. Po tomto oznámení a představě, kolik peněz může jméno Michael Jackson vydělat, nastalo doslova organizační šílenství. Vypukla nelítostná válka a starostové největších měst spolu soupeřili o to, kde se turné uskuteční. Nakonec vybral Joe jako hlavního organizátora Dona Kinga, který se proslavil pořádáním boxerských zápasů. Don King měl spoustu známostí ve světě showbyznysu, svou funkci vykonával dobře, ale neměl zrovna nejlepší pověst. Byl to on, kdo zásadně změnil organizaci Victory Tour. Michael nesouhlasil, aby tento muž turné organizoval, ale Joe rozhodl za své syny. Mike nakonec proti své vůli a takřka po přinucení kapituloval.

Joe Jackson a Don King
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama