Vítám vás ve svém blogu. Prostřednicvím tohoto blogu si Vás dovoluji vybídnout, abyste lépe poznali člověka, který se vám dává poznat přímo zde. Zkuste se nejprve zamyslet nad tím, co si představíte, když se někde řekne MICHAEL JACKSON? Více>>

Září 2011

O duetu s Freddym Mercurym

22. září 2011 v 15:12 | Atennea |  Skupina Jackson 5 / The Jacksons
Na albu Victory byla již zmíněná píseň, kterou měl Michael zazpívat s Freddym Mercurym, ale tento plán se nikdy nerealizoval. Po internetu však koloval pirátský demosnímek, na němž Jackson a lídr skupiny Queen zpívají na zkoušce.

Ale zde máte k dispozici dva duety, takže přece jen něco spolu nazpívali. V poslední době se o tom často mluví, že se oficiálně vydají, ale nevím.

píseň There must be more to live than this

a State Of Shock

Album Victory

4. září 2011 v 18:45 | Atennea |  Skupina Jackson 5 / The Jacksons
Současnost rodiny Jacksonových se teď jmenovala Victory. Hudební vydavatelství Epic-CBS si při příležitosti turné přála vydat stejnojmenné album. Michael, které projektem nebyl zrovna nadšený, nakonec souhlasil, protože bratři potřebovali peníze a Yetnikoff na tom navíc trval. Na albu se ovšem Michael podílel jen málo. Nezpíval všechny písničky, ale přesto nahrál nezapomenutelný duet s Mickem Jaggerem s názvem State Of Shock, stejně jako píseň Be Not Always, při níž se nechal doprovázet jen kytarou.

Předávání cen Grammy Awards 1984

2. září 2011 v 20:35 | Atennea |  Michaelova ocenění
Michael byl za své album nominován ve dvanácti různých kategoriích. Odnesl si jich osm, což je dodnes rekord v případě jediného umělce. Byl to triumf, jenž se odehrál před očima milionů televizních diváků a všech hollywoodských hvězd, které byly přítomné v sále. Mnohé z nich patřily ke zpěvákovým blízkým přátelům. Michael se odjakživa pohyboval ve světě showbyznysu, a tak zcela přirozeně všichni jeho přátelé pocházeli z tohoto prostředí. Jane Fondová, Diana Rossová, Liza Minnelliová, Steven Spielberg, George Lucas, Liz Taylorová, Katherine Hepburnová, Sammy Davis jr. a další patřili k jeho nejbližším. Michael Boddicker, který dostal cenu Grammy za nejlepší filmovou hudbu, během večera Michaelu Jacksonovi, na něhož ovace jen pršely, řekl: ,,Díky, Michaeli, je od vás sympatické, že nepíšete filmovou hudbu."
Ten večer Michaela doprovázela Brooke Shieldsová, jeho tehdejší ,,snoubenka", o níž zpěvák tvrdil, že je do ní velmi zamilovaný, ačkoliv šlo o čistě platonický vztah. Oba debutovali ve svých profesích jako velmi mladí a zkušenost dětských hvězd je sblížila.
Během celého večera měl Michael na očích černé sluneční brýle. Následující den se ho Audrey Hepburnová zeptala na důvod. Odpověděl, že nerad chodí s odhalenou tváří, má hrůzu z toho, když se na něj někdo dívá, a brýle ho chrání před všemi indiskrétními pohledy.

Dokončení natáčení reklam pro Pepsi

2. září 2011 v 20:07 | Atennea |  Skupina Jackson 5 / The Jacksons
Nakonec po všech peripetiích a nekonečných změnách (Mike například přinutil štáb znovu předělat střih, protože na velkém celku bylo vidět, jak tančí a přitom se usmívá, což - jak vysvětlil představitelům Pepsi - byla chyba, protože on se při tanci nikdy neusmívá. A protože to byl on, kdo o všem rozhodoval. Nakonec Jackson odsouhlasil konečnou verzi reklamních spotů, jež byly poprvé vysílány 27. února 1984 na televizním kanálu MTV, během večera, kdy se udělovaly ceny Grammy.