Vítám vás ve svém blogu. Prostřednicvím tohoto blogu si Vás dovoluji vybídnout, abyste lépe poznali člověka, který se vám dává poznat přímo zde. Zkuste se nejprve zamyslet nad tím, co si představíte, když se někde řekne MICHAEL JACKSON? Více>>

Listopad 2011

Turné Victory začíná...

12. listopadu 2011 v 19:29 | Atennea |  Koncerty
Turné začalo 6. července v roce 1984 v Kansas City. Sto třicet pět tisíc diváků za tři dny představovalo opravdový lidský příboj. Na událost roku se sjeli novináři z celého světa. Představení bylo gradiózní, úžasné a ohromující. Šest bratrů a především Mike vystoupili jako skutečné hvězdy, show byla magická a futuristická, jakási směs Hvězdných válek a Excaliburu. Měla dokonce podobný scénář, s mečem zaraženým do kamene. Navzdory vysokým cenám vstupenek byl o turné Victory obrovský zájem. Všichni Američané chtěli vidět černé bratry a lístky se prodávaly rychlostí čtyři sta kusů za minutu... to nemělo obdoby! Toho léta byli bratři Jacksonové bez konkurence. Žádný umělec nebo skupina na sebe nevzali riziko, že by vyjeli na turné, když bratři vyrazili na cestu.
Co se týče vlastní show, na konci se díky laserům, výbuchům a ohňostrojům podobala filmu sci-fi. Na scéně ovšem vládla poněkud zvláštní atmosféra. Bratři o sobě věděli, ale to bylo všechno. Velmi dobře si uvědomovali, že diváci přišli hlavně proto, aby viděli Michaela, génia pop-music. Úspěch turné záležel pouze na něm.

Zde je video k turné, které doporučuji zkouknout. Jde vidět, že ti fanoučci tam byli jen hlavně pro Michaela. Stále o něm mluvili na začátku a byli celí natěšení. Ta atmosféra při koncetru byla úžasná. Myslím, že ti fanoušci byli tolik nadšení víc, než předtím nebo potom. Ten Michaelův moonwalk byla pro ně novinka. Nedivím se, že všichni začali pištět, když Michael zatančil moonwalk, protože myslím, že pak při dalších Michaelových tour nebyli tolik nadšeni jako tady. Jinak je to fakt úžasný.


Dokoncčení alba Victory

12. listopadu 2011 v 19:14 | Atennea |  Skupina Jackson 5 / The Jacksons
Album Victory bylo dokončeno. Obsahovalo tituly jako Body, slavné duo Michaela a Micka Jaggera State Of Shock a píseň Torture, která měla velký úspěch u publika a dokonce si vysloužila video, v němž se objevili tři bratři Jacksonové (ostatní nahrazovali figuríny). Video ovšem nebylo příliš kvalitní a ani na albu nešlo o nic výjimečného.
Album Victory, pod jehož obálku se podepsal malíř Michael Whelan, získalo platinovou desku prakticky už při svém vydání. Na obálce se Michael původně nacházel před svými bratry, ale hvězda si přála, aby všichni stáli v jedné řadě. Jakmile byla obálka hotova, začalo se s prodejem desky. Mike chtěl připojit na Randyho rameno holubici. Nová obálka byla nesmírně úspěšná a několik sběratelů na ní vydělalo spoustu peněz.

Video Torture

Obchody s Michaelem Jacksonem

6. listopadu 2011 v 16:08 | Atennea |  Sólová hudební kariéra
V roce 1984 se po návtěvě Bílého domu prodávalo alba Thriller zhruba milion exemplářů týdně, což je astronomické číslo. Obchody nabízely spoustu doplňujících reklamních předmětů: panáčky s Michaelovou tváří, puzzle, rukavice s filtry, pokladničky či oblečení, které měl Mike na sobě v nejrůznějších klipech. Tento obchod vynesl hvězde víc než deset milion dolarů.

Michael Jackson v Bílém domě 1984...

6. listopadu 2011 v 15:48 | Atennea |  Michaelova ocenění

... aneb příběh liftboyovské vesty

Čtrnáctý květen 1984 se pro Jacksona stal velkým dnem. Prezident Ronald Reagan ho totiž pozval do Bílého domu. Prezidentova manželka Nancy Reaganová chtěla Michaelovi poděkovat za to, že ji povolil použít píseň Beat It pro kampaň proti alkoholu za volantem. A navíc se blížily prezidentské volby a Michael, přijatý Reaganem, se stal jejich symbolem.
Mladý černoch, kterému se všechno dařilo, stal se světovou hvězdou, byl na vrcholu své kariéry a Američané ho zbožňovali, musel blížící se volby nutně ovlivnit. Před stovkami fanoušků u Bílého domu Reagan složil zpěvákovi poklonu hodnou velké hlavy státu. Mezi jiným prohlásil:
,,Díky své práci a talentu jste se stal hvězdou, hýčkanou miliony fanoušků. Nancy a já jsme šťastní z vašeho úspěchu. Jste příkladem. Vaše víra v Boha a v tradiční hodnoty z vás dělají vzor pro všechny mladé, hledající svůj ideál."

Ten den byl Michael, ostatně jako vždycky elegantně oblečený. Měl na sobě vestu, kterou liftboyové z Bílého domu velmi dobře znali. Než totiž Michael přišel na oficiální ceremoniál, ve výtahu ho nesmírně zaujala vesta jednoho z liftboyů, jistého Hectora Carmony. Byla tmavě modrá se zlatými epoletami. Michael se pana Carmony zeptal, jestli nemá takové vesty dvě, ale Carmona odpověděl záporně. V tu chvíli se ovšem vzpomněl, že minulý týden četl článek, v němž se psalo, že ,,CBS předalo zpěvákovi Michaelu Jacksonovi šek za autorská práva ve výši padesát tři milionů dolarů" a že právě tenhle člověk od něj chce vestu! Když Michael a jeho doprovod vystoupili z výtahu - doprovod tvořili jeho advokát John Branca, tělesný strážce ještě z dob Jackson Five, Bill Bray a jeho nový manažer Frank Dileo, přezdívaný ,,strýček Tookie" -,zamířili k východu. V tu chvíli vytáhl Dileo tlustý svazek bankovek a slavnou vestu získal. Michael byl bez sebe radostí a okamžitě si ji oblékl.
Na setkání s prezidentem USA se oblékl do kostýmu, který všichni znali: zkrácené kalhoty s ponožkami pošitými filtry, liftboyovská vesta, bílá rukavice (v níž stiskl ruku prezidentovi) a černé brýle, které ani na okamžik neodložil. Reagan neztratil glanc a jeho přijetí bylo srdečné.

Mezitím album Thriller pokračovalo ve své cestě a pořád šlo na dračku.