Vítám vás ve svém blogu. Prostřednicvím tohoto blogu si Vás dovoluji vybídnout, abyste lépe poznali člověka, který se vám dává poznat přímo zde. Zkuste se nejprve zamyslet nad tím, co si představíte, když se někde řekne MICHAEL JACKSON? Více>>

Útoky bulvárního tisku kolem roku 1985

1. července 2012 v 20:23 | Atennea |  Média
I přesto, že píseň We Are The World měla obrovský úspěch a během jednoho roku se jí prodalo třicet milionů singlů, rok 1985 nebyl pro Michaela Jacksona nejlepší.
Bulvární tisk ho nepřestal pronásledovat. V Anglii mu noviny přezdívaly ,, Wacko Jackso" a ,,Jackson blázen". Stalo se módou hvězdu kritizovat a všude kolovaly ty nejšílenější fámy: každou noc spí v kyslíkovém stanu, aby se dožil sto padesáti let, má fóbii z mikrobů (proto chodí ven pouze s antiseptickou rouškou na obličeji), je homosexuál, chtěl koupit ostatky Josepha Merricka alias Sloního muže (film prý viděl patnáctkrát a patnáctkrát při něm plakal). Prý o tomto filmu sám prohlásil: ,,Tento příběh způsobil, že hodně myslím na sebe. Plakal jsem, protože jsem se v něm poznával."


Vyprávělo se, že rád pobývá mezi dětmi a že kromě obchodních záležitostí se sám chová jako dítě, že ve svém obrovském domě v Encinu má místnost plnou voskových panenek, s nimiž si povídá, má soukromou zoologickou zahradu (s žirafou Jabbarou, koloušky, laněmi - například Princeznou, s hroznýšem královským jménem Muscles a s opicemi), že se koupe jen ve vodě značky Evian, chce se oženit s Liz Taylorovou (copak si u příležitosti hereččiných narozenin nekoupil nafukovací pannu s její podobou?), nechal si předělat obličej, aby se podobal Dianě Rossové, a má rád všechno, co je odporné.

Tisk útočil zejména na jeho barvu kůže, která byla neustále bělejší a bělejší. V očích celého světa představoval Jackson bizarní osobnost, a protože neposkytoval interview, bulvární časopisy se předháněly ve vymýšlení nejrůznějších fám. Jackson se během dvou let stal nejznámějším člověkem planety, album Thriller překonal všechny prodejní rekordy, a jakmile se o hvězdě něco napsalo v novinách, prodej okamžitě stoupl. Quincy Jones v té době v jednom rozhovoru prohlásil: ,,Nikdo na světě se s takovým úspěchem nedokáže vyrovnat. Já dávám přednost chlapci spícímu v kyslíkovém stanu před chlapcem šňupajícím kokain."

Je třeba zdůraznit, že Michael vodil média často za nos, pohrával si s novináři a manipuloval jimi; mnohé z fám měly původ v jeho vlastní fantazii.Rozdíl barvy Michaelovy kůže nebyl ještě tak velký jako v pozdějších letech.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama